1.446 jaar cel voor voucherfraude

Dat zijn nog eens straffen
Twee Thaise restauranthouders zijn tot een indrukwekkende celstraf van 1.446 jaar veroordeeld. Ze kregen de straf voor een actie met voucher op social media waarmee gasten goedkoop konden eten in het visrestaurant Leamgate in Bangkok.
De actie was een groot succes. Bijna 20.000 klanten kochten een voucher voor een totaal bedrag van ongeveer 1,4 miljoen euro. De eigenaren van Laemgate verklaarden echter dat ze de drukte niet meer aankonden en sloten het restaurant, waardoor de vouchers niets meer waard waren.
Celzitten
De politie pakten de heren Apichart Bowornbancharak en Prapassorn Bowornbancha op voor fraude en ze moesten voor de rechter verschijnen. Die kwam tot deze onzinnig hoge straf door de grote hoeveelheid slachtoffers die deze zaak kende. Dat betekent overigens niet dat ze tot het jaar 3466 in de cel hoeven te zitten, want de maximale celstraf voor fraude ligt in Thailand op twintig jaar. In 2040 staan ze dus alweer op vrije voeten.