NieuwNieuws

Algemeen

Ook Amazon bant Zwarte Piet uit de schappen

Piet krijgt per 1 september de zak van de Amerikaanse webwinkelgigant

Het wordt voor de Zwarte Pieten-fans nog een behoorlijke kluif om dit jaar aan hun artikelen met de gewraakte kindervriend te komen. Het Financieele Dagblad maakte woensdag bekend dat na Bol.com ook de concurrent Amazon niet langer van plan is om artikelen met de controversiële Sinterklaasknecht goed te keuren. 

Vanaf september gaat de Zwarte Piet-ban in. De grootste webwinkel op aarde gaat het assortiment vanaf dan stilzwijgend ontdoen van alle producten waar het onderwerp van de Pietendiscussie op is terug te vinden. In een reactie aan het dagblad laten ze weten dat ze geen expliciete mening hebben over het onderwerp, maar dat externe verkopers zich aan een aantal spelregels dienen te houden.

Zwarte Piet valt volgens de webwinkel onder fenomenen die haat, geweld, raciale, seksuele of religieuze onverdraagzaamheid promoten, aanzetten of verheerlijken, of organisaties die dergelijke opvattingen promoten. Welke punten op deze lijst precies van toepassing zijn op Zwarte Piet, wordt niet duidelijk.

Liefhebbers hebben nog vijf dagen de tijd om iets met een Zwarte Piet erop aan te schaffen bij de koopjeshoek van Jeff Bezos. 

Dag Sinterklaasje met Zwarte Piet

De lijst met bedrijven en winkels die Zwarte Piet de zak hebben gegeven, is in de afgelopen jaren steeds verder aangegroeid. Het discutabele figuur werd onlangs nog door Bol.com, Coolblue en Facebook naar de uitgang gewezen.

Dit gebeurde eerder ook al door onder meer Albert Heijn, Jumbo, HEMA, Blokker, Bijenkorf, Lidl, Dirk van den Broek, RTL, de NPO en de gemeente Almelo. Ondanks de doorgaans wijdverspreide oproepen van pro-pieten om bedrijven die hun held naar de geschiedenisboekjes verwijzen te boycotten, zijn deze firma's op dit moment nog steeds operationeel en in de meeste gevallen winstgevend. 

Het is nog niet bekend of de op handen zijnde boycot van Amazon gevolgen heeft voor het astronomische vermogen van Jeff Bezos. Hij is op dit moment de rijkste persoon op aarde met een geschat vermogen van 196 miljard dollar.

Hieronder staat een vrij willekeurige foto van Sinterklaas op een marineschip.

Sport

'Fan' FC Groningen opgepakt voor slaan Jetro Willems, verdediger doet aangifte

Lees verder

Glamorama

Acteur Peter Hardy (66) omgekomen op strand, vermoedelijk bij snorkelincident

Lees verder

Jumbo-bevoorraders sponsorden raceteam oud-topman in 2022 met zo'n 4 miljoen

Algemeen

Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd werd onderzocht op verdenking van fraude

Lees verder

VIDEO - Bruce Willis blaast 68 kaarsjes uit, emotioneel eerbetoon voor acteur

Glamorama

De filmster lijdt aan dementie en gaat hard achteruit

Lees verder

Politie rolt phishingbende op in Roemenië: maakten bij elkaar zo'n 1,2 miljoen buit

Tech & Crypto

Drietal mannen van 26, 27 en 33 aangehouden 

Lees verder

Meer NieuwNieuws

BBB krijgt nóg een extra Eerste Kamerzetel

Lees verder

Influencer van de Week: Napoli-fan Paola doet grote belofte voor Champions League-winst

Lees verder

Feyenoord wint klassieker met 2-3 in de 'Slot-fase'

Lees verder

Yolanthe Cabau viert verjaardag: 'mijn leven is niet altijd zo leuk als het lijkt'

Lees verder

Video - Madeleine van Toorenburg: CDA Limburg doet niet mee met stikstofdoel kabinet

Lees verder

Man gewond bij schietpartij in huis Capelle, vrouw aangehouden

Lees verder

Video - Vladimir Poetin bezoekt bezet Marioepol

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Twee mannetjesmuizen krijgen samen kleintjes, wat betekent dit voor mensen?

Lees verder

Driekleur mag weer fier wapperen in Rood-Wit-Blauw, vinden boerenactiegroepen

Lees verder

VVD té 'liberaal' op auteursrecht: spotje schiet fotografen in verkeerde keelgat

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: