NieuwNieuws

Algemeen

Duitsland boos op China: "Kap met Tsjechië bedreigen!"

De Tsjechen zouden een 'hoge prijs betalen' voor hun tripje naar Taiwan

Ongebruikelijk harde woorden vanuit de Duitse regering over het gedrag van China richting hun buurland Tsjechië van de voorbije dagen. Minister Heiko Maas is absoluut niet te spreken over de dreigbrief die de Chinezen naar het Centraal-Europese land stuurden. Tsjechië zou voor hun bezoek aan Taiwan een 'hoge prijs betalen'. "Zulke bedreigingen zijn zeer ongepast", waarschuwt Maas. 

De Chinezen zijn kwaad op het Centraal-Europese land vanwege het bezoek van een 90 koppen tellende handelsdelegatie uit het bedrijfsleven aan hoofdstad Taipei. Omdat China het eiland beschouwt als een afvallige provincie, zien ze de handelsmissie van de Tsjechen als een erkenning van de Taiwanese onafhankelijkheid. Iets dat ze niet bepaald waardeerden.

Minister Wang Yi stuurde hierop een vrij boze brief naar de Tsjechische regering waarin werd gedreigd met 'het betalen van een hoge prijs'. In Tsjechië werd woedend gereageerd op het dreigschrijfsel. Het felste antwoord kwam van de burgemeester van Praag die de Chinezen uitmaakte voor 'onbeschofte clowns' die binnen 24 uur hun excuses moesten aanbieden aan zijn minster van Buitenlandse Zaken.

Nu mengt ook Merkel's regering zich in het conflict tussen hun trouwe EU-bondgenoot en de Aziatische grootmacht.

De vertaalde brief van de Praagse burgemeester laat weinig aan de verbeelding over

"Wij zijn geen speelbal tussen grootmachten"

Volgens Heiko Maas moet China onmiddellijk stoppen met dusdanige dreigementen. Hij vertelde dit in bijzijn van zijn Chinese ambtsgenoot Wang Yi die in Duitsland op bezoek. Volgens Maas staan Europese landen schouder aan schouder. "Wij behandelen al onze internationale partners met respect en verwachten dit ook van hen", aldus de Duitse minister die benadrukt dat Europa zijn eigen boontjes kan doppen.

"We hebben absoluut niet de ambitie om als een politieke speelbal te fungeren tussen grootmachten zoals de VS, Rusland en China", benadrukte hij.

De Duitsers hadden dinsdag nog meer kritiek op China. De Duitse minister drong erop aan dat de Chinezen moesten stoppen met de draconische noodwetten in Hong Kong en dat ze de VN toegang moesten verschaffen tot de provincie Xinjiang om de misstanden richting het Oeigoerse volk in kaart te brengen.

Vorige week was de minister Wang Yi op bezoek in Nederland. Hier ontmoette hij namens de Nederlandse regering Stef Blok. De VVD'er pleitte voor een open dialoog over de behandeling van de onderdrukte Oeigoerse minderheid in China. "Landen die zo'n nauwe onderlinge band hebben, zouden het ook over politiek gevoeligere onderwerpen moeten kunnen hebben," zei hij.

Het is niet bekend of zo'n open discussie tussen Nederland en China inmiddels van de grond gekomen is.

Politiek

Video - Caroline van der Plas (BBB) wil iets van de coalitie weten over Mark Rutte

Lees verder

Politiek

Video - Jesse Klaver wil weten waarom Mark Rutte eerder wel aftrad en nu niet

Lees verder

Politiek

Nare Jongens Podcast met Bas Paternotte en Jan Dijkgraaf - Poesjes Special

Lees verder

1,5 miljoen euro boete voor NS wegens afschalen dienstregeling

Politiek

Treinstas Vivianne Heijnen (CDA) schrijft ook boete uit voor ProRail

Lees verder

Joran van der Sloot wil niet uitgeleverd worden aan VS

Algemeen

Hoofdverdachte Natalee Holloway-zaak in beroep

Lees verder

Video - Thierry Aartsen (VVD) vindt SBS6-publiek te dom voor asielcrisis

Politiek

Liberaal: Oplossingen te 'technisch' voor kijkers Marcel en Gijs

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Telecom-ministers verzetten zich tegen internettaks voor grootverbruikers

Lees verder

Ramkoers met NPO kost ON! lieve duit: kan oplopen tot 610.000 euro

Lees verder

Treurige toestand: tientallen huisdieren gered uit verwaarloosde woning

Lees verder

Hoofdredacteur Gert-Jaap Hoekman maakt transfer van Nu.nl naar NOS Sport

Lees verder

Drie verdachten opnieuw vrijgesproken voor moord op 'bankier van de onderwereld'

Lees verder

Bezopen chauffeur 'parkeert' wagen in pui van Eindhovense winkel

Lees verder

VIDEO: Influencer en OnlyFans-model Iesha reist Formule 1 achterna

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Klachtenregen om Heineken-posters: modellen lijken te jong

Lees verder

'AI-drone negeert menselijke orders om doel te bereiken'

Lees verder

Gestolen baby-ezel weer herenigd met moeder

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: