NieuwNieuws

Algemeen

Demonstratie in Amsterdam voor humaner asielbeleid

De directe aanleiding is de brand in Moria

Vanmiddag hebben ongeveer 1500 mensen op het Museumplein in Amsterdam gedemonstreerd voor een humaner vluchtelingenbeleid. De directe aanleiding voor het protest was de brand in vluchtelingenkamp Moria op het Griekse eiland Lesbos. De demonstratie werd georganiseerd door verschillende organisaties, allemaal met dezelfde boodschap: 'evacueer Moria.'

Gemeenten bereid, kabinet terughoudend

De actie werd geïnitieerd door vier Amsterdamse studenten. Zij namen contact op met verschillende organisaties, waarvan velen zich aansloten bij het protest. De gehele organisatie pleit voor onmiddellijke opvang van minstens vijfhonderd kinderen uit Moria, waar op dit moment zo'n 13.000 migranten leven. Hoewel meer dan honderd Nederlandse gemeenten hebben laten weten bereid te zijn vluchtelingenkinderen op te vangen, is het kabinet terughoudend.

Spoedoverleg

De coalitie besloot donderdag na een spoedoverleg tussen coalitiepartijen VVD, CDA, CU en D66 wel dat er 100 mensen naar Nederland zouden worden gehaald, waaronder 50 kinderen en 50 kwetsbaren. Echter, gisteren kwam naar buiten dat het meerendeel van deze migranten niet voldoet aan de door Nederland gestelde eisen om teruggehaald te worden. Dat stellen onder meer kinderrechtenorganisatie Defence for Children en Europarlementariër Kati Piri(PvdA) op basis van een inventarisatie. Wat er nu gaat gebeuren is nog onduidelijk. 

Donderdag is in elk geval ook afgesproken dat de asielprocedure ingekort gaat worden, en dat mensensmokkel harder gestraft gaat worden. Ook wil het kabinet verblijfsvergunningen voor nog onbepaalde tijd willen afwijzen voor 'criminele vreemdelingen.'

Kabinet wil af van niet-Oekraïense vluchtelingen uit Oekraïne

Politiek

Kunnen premie van 5000 euro meekrijgen

Lees verder

6 mannen aangehouden voor jarenlang seksueel misbruik meisje

Algemeen

Zou zijn uitgebuit vanaf haar dertiende

Lees verder

Video - Lilian Marijnissen legt Sigrid Kaag (en Mark Rutte) op de grill

Politiek

Plus: SP-voorvrouw wil dat Kamerleden 40.000 euro inleveren

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Politie redt kitten van mogelijke dierenbeul

Lees verder

8 kinderen neergestoken in Franse speeltuin

Lees verder

Jurre Geluk geeft tekst en uitleg over BNNVARA-pornofilm: 'Gewoon lekker neuken'

Lees verder

Video - Zo sloopte de oppositie Faissal Boulakjar en D66

Lees verder

Winkelcentrum Arnhem ontruimd vanwege mogelijke explosieven

Lees verder

Suzan (van Freek) vergeet eventjes eigen liedje bij Jinek

Lees verder

16-jarige ISIS-aanhanger in Eindhoven opgepakt

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Het eerste EK Seks is in aantocht en zoekt nog deelnemers

Lees verder

Vermiste hond na acht maanden weer terug bij baasje

Lees verder

Klachtenregen om Heineken-posters: modellen lijken te jong

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: