NieuwNieuws

Algemeen

'NPO wil Opsporing Verzocht inkorten', politie is woest

Is er nou helemaal niks meer heilig?

Bij de politie is heibel ontstaan wegens de vermeende plannen van de NPO en AVROTROS om het tv-programma Opsporing Verzocht drastisch in te korten. Volgens de Telegraaf, die hand heeft weten te leggen op een interne memo van de NPO aan de politie, wordt de uitzendtijd per 1 januari 2021 verkort van 50 minuten naar een half uur en wordt de uitzending met een uur verlaat. Bovendien zou het programma in de zomermaanden 14 weken van de buis verdwijnen.

"Criminaliteit stopt niet in de zomer"
Woest, is de politie kortgezegd. Met een verkorte uitzendtijd kan de politie minder zaken aan het publiek voorleggen. De zomerstop van 14 weken "brengt de continuïteit ernstig in gevaar", aldus Franki Klarenbeek, vanuit de politie de coördinator Landelijk Team Opsporingscommunicatie. "Criminaliteit stopt niet in de zomer.  Het programma heeft in de burgerparticipatie en de opsporing een belangrijke rol."

De verschillende partijen zijn nog met elkaar in overleg. Opsporing Verzocht wordt al sinds 1975 uitgezonden en trekt wekelijks ruim een miljoen kijkers. Volgens de AVROTROS hebben de zaken die in het programma behandeld worden een oplossingspercentage van 40%. 

Ook prostituees mogen straks thuiswerken in Utrecht

Algemeen

Stad begint met proef

Lees verder

'AI-drone negeert menselijke orders om doel te bereiken'

Niet Doodchecken

Zou daarbij prima een mens kunnen ombrengen

Lees verder

Omvolking-spandoek op Limburgse school niet strafbaar

Algemeen

OM: Omstreden term is slechts kritiek op migratiebeleid

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Mosselen blijken stofzuigers van de oceaan

Lees verder

Ferry Doedens vindt nieuwe liefde op Curaçao

Lees verder

Rechtse VVD'ers willen dat Mark Rutte belofte asielbeleid nakomt

Lees verder

Belgische YouTuber wil eigen rechter spelen rondom fatale ontgroening

Lees verder

Gestolen baby-ezel weer herenigd met moeder

Lees verder

Video - Joe Biden (80) breekt bijna nek op podium

Lees verder

Wolken maken later vandaag plaats voor zon

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Man verliest penis bij vuurgevecht met politie

Lees verder

Duitse politie arresteert stripper vanwege neppistool

Lees verder

Ambtenaar die stuwmeer liet leeglopen vanwege in water gevallen telefoon ontslagen

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: