Kabinet werkt aan messenverbod voor minderjarigen

Naar aanleiding van vele steekincidenten in laatste maanden.
De regering legt momenteel de hand aan een wet die het verbiedt om messen te verkopen aan minderjarigen, zo melden verschillende media woensdagavond. Volgens de NOS zou het ook verboden worden om messen te dragen op straat. Veel winkels lieten eerder al weten te gaan stoppen met de verkoop van messen c.q. steekwapens aan jongeren, nu wordt dit ook wettelijk geregeld.
Ook de onlineverkoop wordt aan banden gelegd: verkopers moeten eerst zelf de leeftijd van de koper verifiëren. Het kabinet wil daarnaast zorgen voor een duidelijke, wettelijke definitie zodat handhavers beter kunnen optreden. In sommige omstandigheden kan zelfs het dragen van een schroevendraaier al verboden zijn, aldus minister Grapperhaus (CDA, Justitie en Veiligheid) en Dekker (VVD, Rechtsbescherming) woensdag.
In de laatste paar maanden zijn er geregeld incidenten geweest waarbij jongeren messen als steekwapens gebruiken. In 2017 werden er nog 454 messen in beslag genomen, vorig jaar waren dat er al 1286. De plannen voor de wet werden onder andere geïnitieerd vanuit burgemeesters, die al langer aandrongen op een messenverbod. Ook wil het kabinet met de wet zorgen dat scholen vaker kluisjescontroles kunnen houden bij hun leerlingen.