Thierry Baudet per direct uit het bestuur FvD gezet

Zijn aangekondigde lijsttrekkersverkiezing gaan daardoor niet door
Thierry Baudet is door een meerderheid van het partijbestuur per direct uit het bestuur van Forum voor Democratie gezet. Zijn aankondiging dat er een lijsttrekkersverkiezing komt, was niet vooraf overlegd met het bestuur en dat was de druppel voor de FvD-bestuurders.
Het partijbestuur benadrukt dat Baudets aankondiging van vanmorgen geen bestuursbesluit was. De onverwachte lijsttrekkersverkiezingen is hiermee ook van de baan. "Het is aan het partijbestuur om eventueel lijsttrekkersverkiezingen uit te schrijven en niet aan Baudet", zegt de kersverse partijvoorzitter Lennart van der Linden. Hij heeft samen met Astrid de Groot en Rob Rooken aan Baudet gevraagd om uit het bestuur te treden. "We hebben er alle vertrouwen in dat hij daar begrip voor heeft en per direct zijn bestuurstaken neerlegt en dus uit het bestuur treedt."
Aankondiging
Thierrry kondigde vanmorgen onverwacht een nieuwe lijsttrekkersverkiezing aan op Twitter en stelde zichzelf daar meteen ook kandidaat. De nieuwe verkiezing moest na het weekend als plaatsvinden.
Update: Volgens een verklaring van het FvD is Baudet niet uit het bestuur gezet, maar is hij gevraagd om op te stappen. Het is niet bekend of hij daar gehoor aan gaat geven.
Update: Het FvD-account (in handen van Thierry) twittert nu dat het bestuur geen lid kan wegsturen. Het is dus echt een verzoek aan Thierry. De kans dat hij hier naar luistert, is klein.
Social
Social