CIDI woest op Willem Engel wegens Jodensterren en Godwins

Zelf vindt hij deze vergelijking met de coronamaatregelen wel treffend
Willem Engel heeft zich de woede op de hals gehaald van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) vanwege zijn goedkeuring voor de aanwezigheid van gele Jodensterren tijdens de door hem georganiseerde anti-lockdownbetogingen. "Ik vind dat alles besproken moet worden," zegt hij tegen het Algemeen Dagblad.
Het CIDI is al langer allerminst gecharmeerd van de Godwins die telkens opduiken uit de Viruswaarheidhoek. Aanhangers van de protestorganisatie menen dat lockdownmaatregelen, vaccinaties en coronarestricties gelijke kenmerken zouden hebben met de politieke besluitvorming in het Duitsland van de vroege jaren '40.
In dit beeld herkent de Joodse vereniging zich totaal niet. De vergelijking is volgens hen niet alleen zeer misplaatst, maar ook antisemitisch. Willem Engel, die zelf ook niet vies is van een Godwinnetje op zijn tijd, ziet dit anders. Hij hekelt bovendien het feit dat het CIDI dit ongenoegen via de mainstream media uit.
Jodenster moet kunnen
Engel ontkent dat de vergelijkingen met de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog uit zijn eigen koker komen. Hij vertelde aan PowNews dat z'n Joodse volgelingen hem hierop attendeerden. "Dat klinkt hard, maar het is echt wat er aan de hand is," verzekerde hij.
Overtuigd van deze 'zalvende' uitleg, is het CIDI allerminst. Zij blijven bij hun standpunt dat het vergelijken van coronavaccinaties en lockdowns met de Holocaust een vreselijke bagatellisering is van wat uitsluiting echt is en dat Engel hiermee nabestaanden en slachtoffers grote pijn bezorgt.
Hoewel Engel onder de CIDI-achterban op weinig stemmen kan rekenen, heeft hij als de nummer 3 op de lijst van Vrij en Sociaal Nederland veel vertrouwen in de vrije verkiezingen van onze totalitaire politiestaat waar de verzetsheld zonder inmenging aan mee kan doen. 35 zetels denkt de dansleraar binnen te harken met de nieuwkomer.