Winters weekeinde voor de boeg met sneeuw in het hele land

Meteorologen verwachten een sneeuwdek van 1 tot 5 centimeter
Horrorwinter des doods die de hel van '63 doet verbleken? Absoluut niet. Maar het wordt wel een beetje winters aankomend weekeinde. Weerplaza voorspelt dat koudere lucht vanaf vandaag meer ruimte krijgt om het land binnen te komen. Hierdoor wordt het in het oosten van het land al onder nul en kan er plaatselijk gladheid voorkomen.
Ook valt er in de komende dagen neerslag. Dit begint vandaag plaatselijk met natte sneeuw, maar gaat in de loop naar zaterdag waarschijnlijk over naar 'droge' sneeuw. Op de weerkaarten van zaterdag is een omvangrijke sneeuwbui te zien die een dek van 1 tot 5 centimeter naar beneden laat dwarrelen. Het zuiden, oosten en noordoosten van het land hebben de beste papieren voor een dikke sneeuwlaag die ook langst blijft liggen.
Social
Van de regen in de drup
Erg lang blijft het in Nederland niet wit. Zondag draait de wind alweer van een zuidelijke naar een westelijke richting waardoor de Randstad dan al in een smeltende glibberboel verandert. Deze dooi trekt van west naar oost. Een dag later blijven de temperaturen ook 's nachts boven nul waardoor het weerbeeld herfstachtig aanvoelt.
Voor volgende week worden er maximumwaarden van een graad of vijf verwacht met veel bewolking en regen. Maar zaterdag en zondag kan er naar alle waarschijnlijkheid wél daadwerkelijk een sneeuwbal of sneeuwpop gebouwd worden. De eventuele Elfstedentocht van winter 2020/21 of de horrorwinter die vorige week nog in de pluim was te zien, lijkt voorlopig niet aan de orde.