NieuwNieuws

Sport

Elfstedendeelneemsters alsnog erkend als officiële winnaars

Bij gebrek aan nieuwe winnaars

Drie deelneemsters van de Elfstedentocht hebben tientallen jaren na hun deelname alsnog een onderscheiding gekregen voor hun deelname. Lenie van der Hoorn (Elfstedentocht 1985), Tineke Dijkshoorn (Elfstedentocht 1986) en Klasina Seintra (Elfstedentocht 1997) waren de snelste vrouwen in de 'tocht der tochten', maar het vrouwenklassement kwam er pas na 1997. (Na 1997 is er geen Elfstedentocht meer geweest, red.)

In het programma M werden de schaatssters jaren na dato alsnog gehuldigd door de voorzitter van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden, Wiebe Wieling. Die beloning kon er in 1985 niet vanaf, zegt Van Der Hoorn. "Een bloemetje voor de vrouw, dat was het." Wel kreeg ze nog een sigarendoosje, maar die was eigenlijk bedoeld voor de snelste deelnemer uit Leeuwarden. Er was dat jaar geen snelle deelnemer uit Leeuwarden.

Officieel

Tijdens het gesprek met presentatrice Margiet van der Linden kwam plots het dweilorkest 'Kleintje Pils' de studio in en werd als verrassing de huldiging voltrokken. Vanaf heden wordt het drietal officieel erkend als winnaar, maakte Wieling bekend. 

"Speciaal voor jullie hebben we ook nog een vaas, in de vorm van de route van de Elfstedentocht. Een mooie vervanger voor die tabaksdoos."

Algemeen

Slachtoffer toevallig ontdekt, 'ontvoerderstrio' gepakt op tankstation A12

Lees verder

Video - Mark Rutte vindt het ook heel erg voor Geert Wilders

Politiek

Wouter de Winther van de T. wil nog wat weten van de (geïrriteerde) premier

Lees verder

Mustwatch: de beste films en series voor dit weekend

Glamorama

Homohaat, stalkers en een doodenge baas

Lees verder

Elon Musk mag chips in hersenen van mensen plaatsen

Tech & Crypto

Nou ja, de dokters die hij in dienst heeft

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Rusland wil vakantiehuisje Zelensky verkopen

Lees verder

Man die Bas van Wijk doodschoot krijgt 11,5 jaar cel

Lees verder

Passagier opent vliegtuigdeur tijdens landing

Lees verder

Italiaanse moordbeer mag volgens rechter blijven leven

Lees verder

Dronken asielzoeker Ter Apel die broek liet zakken in buurt van meisje niet vervolgd

Lees verder

Hilversum luidt noodklok over overlastgevende Oekraïense vluchtelingen

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Amerikaans warenhuis daalt 9 miljard dollar in waarden door Pride-collectie

Lees verder

Tuinfeest met aparte wending: ligt er ineens een meterslange slang op de barbecue

Lees verder

'Olievlek': activisten vervuilen 300.000 liter water tegen klimaatverandering

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: