Navalny-protesten: demonstranten met politiegeweld tegengewerkt

Rusland wordt onrustland: massale demonstraties verwacht
In Rusland wordt vandaag door het hele land geprotesteerd tegen de behandeling van oppositieleider Aleksej Navalny. In het oosten van het land zijn de eerste protesten al begonnen en deelt de politie rake klappen uit. In Vladivostok zijn al zeker 10 actievoerders gearresteerd.
Er worden op 46 plekken in Rusland betogingen verwacht, maar de steun voor de politicus is internationaal. Ook in Amsterdam vindt een actie plaats van Navalny-aanhangers. In Rusland kon niet in alle steden geprotesteerd worden: in Irkoetsk ging niemand de straat op, daar is het momenteel -50 graden.
Social
Social
Deze week riep Navalny zijn sympathisanten op om massaal de straat op te gaan. Hij is populair, maar het is nog gissen hoeveel mensen daadwerkelijk durven te protesteren. Navalny werd vorig jaar vergiftigd, mogelijk ging het om een door het Kremlin geregisseerde aanslag. Deze week keerde hij na zijn revalidatie terug naar Rusland, daar werd hij meteen opgepakt.
De politicus heeft vooral succes op internet. Hij publiceerde een video van het megalomane paleis van Vladimir Poetin, die is intussen al 45 miljoen keer bekeken.