NieuwNieuws

Algemeen

Kabinet wil frituurvreterij aan banden leggen

 Friet-patat-discussie bleek slechts voorbode 

Als het aan het kabinet ligt, groeit er straks een hele generatie Mitchel’s op die niet in de pauze op school kan grijpen naar Red Bull en een frikadelbroodje. Wat het kabinet betreft wordt het consumeren van gefrituurde haute cuisine flink aan banden gelegd, vooral op en rondom scholen.

Nederlandse kinderen zijn namelijk te dik, zegt staatssecretaris Van Ooijen van Volksgezondheid in het AD. Het gaat in heel Nederland om één op de zeven kinderen en in lagere sociale klassen zelfs één op de drie, meldt de politicus.

Daarom wordt het hoog tijd om vette en zoute snacks minder prominent aanwezig te laten zijn in de schappen. Vooral in de buurt van scholen moeten er minder cafetaria’s komen en reclames moeten volgens Van Ooijen worden ingeperkt.

Geen snacks op school

Een kroketje of frikadelletje is wat Van Ooijen betreft straks ook niet meer gangbaar in de schoolkantine. Ook snoep moet waarschijnlijk het veld ruimen op scholen. Kinderen moeten snacken als een bewuste keuze zien, niet omdat het toevallig beschikbaar is, zegt de staatssecretaris. 

De patat-frietdiscussie blijft dus gelukkig mogelijk, de gefrituurde aardappelstaafjes blijven beschikbaar. “Maar ik wil dat dat dan een weloverwogen keuze is, niet gestuurd omdat op elke straathoek een billboard met reclame staat voor dat ongezonde eten.”

Politiek

Timmermans gaat Caroline van der Plas (BBB) 'uitleggen wat de Europese regels zijn'

Lees verder

Verdachte aangehouden na gezinsdrama A59

Algemeen

Bestuurder had teveel gedronken en drugs gebruikt

Lees verder

Heleen van Royen (58) trots op geslaagde fitgirl-missie

Glamorama

'Je kunt op elke leeftijd starten'

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Volledig bestuur meldpunt Mores afgetreden, 'imago aangetast'

Lees verder

'Koopwoningen voor het eerst in bijna 10 jaar goedkoper'

Lees verder

Dassen versus ProRail: 2-0. Treinverkeer hele week plat

Lees verder

Video - Coalitie blokkeert debat over uitslag verkiezingen, oppositie woest

Lees verder

Jutta Leerdam ook in vorm in gesmolten ijs

Lees verder

Chanteur van André van Duin bekent en zegt sorry

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Belg rent nét op tijd ultramarathon in Amerikaanse bergen uit

Lees verder

Twee mannetjesmuizen krijgen samen kleintjes, wat betekent dit voor mensen?

Lees verder

Driekleur mag weer fier wapperen in Rood-Wit-Blauw, vinden boerenactiegroepen

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: