NieuwNieuws

Niet Doodchecken

Duurste Mc-Menu ooit: backpacker moet $2,664 neertellen voor twee McMuffins

De boete is even duur als een retourtje Bali

Het meenemen van twee McMuffins aan boord van een vliegtuig is een backpacker duur komen te staan. De reiziger nam de lekkernijen mee op een reis van Bali naar Australië. Daarmee werd de McDonalds-maaltijd vermoedelijk de duurste ooit.

De backpacker was bij de Australische autoriteiten flink de sjaak. Het meenemen van het voedsel leverde een boete van zo'n 2,664 dollar op. Met de voedselwaren schond de reiziger de strenge regels van de Australische overheid. 

''Ik heb geen sympathie voor mensen die de strikte bioveiligheidsmaatregelen schendt'',  verklaart Murray Watt, de Australische minister van Landbouw, Visserij en Bosbouw. ''Het is het duurste Mc-menu dat deze passagier ooit zal hebben, de boete zo duur als een vliegticket naar Bali.''


Hand-voet-mondziekte

Murray vindt de boete zeer op zijn plaats. Hij stelt dat de backpacker met het meenemen van het eten een onaanvaardbaar risico nam. Het voedsel zou kunnen leiden tot een besmettelijke hand-voet-mondziekte. Indonesië kampt al maanden met de verspreiding van het virus en het werd recent ontdekt op Bali.

Als de hand-voet-mondziekte naar Australië zou verspreiden, zijn de gevolgen voor de landbouwsector van het land niet te overzien. Australië heeft het label FMD-vrij, een aanduiding dat het virus niet in het land voorkomt. Als het wel zou worden ontdekt dan wordt dit label ingetrokken. De landbouwsector stelt dat dat over een periode van 10 jaar 80 miljard dollar zou kosten.

Algemeen

Donald Trump aangeklaagd in zwijggeldzaak rondom pornoster Stormy Daniels

Lees verder

Politiek

Brussel voert druk op: Vertraging stikstofbeleid wordt niet geaccepteerd

Lees verder

Nederland krijgt 2500 plekken met gratis tampons en maandverband

Algemeen

Kabinet trekt miljoenen uit

Lees verder

Nederland maakte meer burgerdoden in Irak tijdens strijd tegen ISIS

Politiek

Kajsa Ollongren (D66) gelast onderzoek naar derde incident

Lees verder

Video - In Rotterdamse winkelstraat neergestoken 22-jarige overleden

Algemeen

Verdachte (19) zit vast

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Rapport: 'Noord-Koreanen geëxecuteerd voor het delen van video's'

Lees verder

Prominenten JA21 schrijven brief aan bestuur: willen drastische verandering

Lees verder

Vrouw doodgeschoten in Amsterdams portiek

Lees verder

Kabinet: Geen misstanden in Hollandse porno-industrie

Lees verder

Zeker 10.000 gezinnen in armoede door fout van de overheid

Lees verder

Hart voor Den Haag wil anti-hooliganwet inzetten tegen Extinction Rebellion

Lees verder

Ophef over reparatie Tilburgse brug Den Ophef: kost miljoen extra

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Schoolhoofd stapt op na les met 'te pornografische' David van Michelangelo

Lees verder

School in Utah wil de bijbel bannen: 'Te pornografisch'

Lees verder

Man betrapt inbrekers tijdens 's nachts voeden van baby

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: