NieuwNieuws

Glamorama

Lenny Kuhr boycot Songfestivalfeest na schoffering

De troubadour komt niet meer op visite

Nadat een optreden van zangeres Lenny Kuhr uit de tv-uitzending van het Grote Songfestivalfeest is geknipt, zal de Songfestival-winnares niet langer meedoen aan dergelijke evenementen. Dat laat de 72-jarige troubadour weten aan Omroep Brabant. "De volgende keer dat ik weer gevraagd word om op te treden bij een groot songfestivalliedjesprogramma ben ik er niet bij."

Met omroep AVROTROS heeft Kuhr het inmiddels uitgepraat. Hen treft uiteindelijk geen blaam, laat de zangeres weten op Twitter. "De compilatie is gemaakt door de producent en die is dan ook verantwoordelijk voor een transparante communicatie naar artiesten. De communicatie was zeer troebel."

Aanvankelijk Tweette Kuhr verongelijkt naar de omroep dat ze zonder kennisgeving uit het programma was geknipt. Het leidde tot een kleine rel op sociale media. "Zo ga je als Songfestival-omroep niet met een winnares om", schreef een fan. Kuhr, die in 1969 het Songfestival won, was volgens liefhebbers op schandalige wijze aan de kant gezet.

Fans

Het kwam Lenny Kuhr achteraf ten ore dat ze niet te zien was in het programma. "Ik zat zelf niet klaar voor de buis om te kijken. Ik was bezig met het schrijven van een nieuw lied. Ik werd er door fans die mij misten op geattendeerd", aldus Kuhr.  Het was de omroep die haar had overtuigd mee te werken aan het concert in de ZiggoDome. "Het werd vooraf door AVROTROS heel belangrijk gemaakt dat ik bij het concert aanwezig moest zijn. Ik mocht als songfestivalwinnaar zeker niet ontbreken tussen alle andere songfestivalwinnaars. 

Echt wakker ligt ze er niet van, maar het steekt wel. "Ik heb een heel leuk optreden gehad en het publiek was heel enthousiast, maar ik werd vooraf wel onder druk gezet om op te draven. Dat maakt het wat zuur dat ik dan vervolgens niet te zien ben."

Uiteindelijk doet de ophef haar maar weinig. "Ik maakte gisteren een nieuw lied. Het staat in de grondverf en ik ga er zo mee verder. Voor mij belangrijker dan al het gedoe over het Songfestivalfeest. Streep eronder!"

Politiek

Landsadvocaat vindt dat Gunay Uslu (D66) Ongehoord Nederland tóch moet horen

Lees verder

Nederlands kind gewond bij speelplaats-aanslag Annecy

Algemeen

Alle vier in levensgevaar

Lees verder

5 jaar cel en tbs met dwangverpleging voor militair (23) die dochter van zes maanden vermoordde

Algemeen

Man zat in psychose

Lees verder

Video - Martin Bosma (PVV) en Stephan van Baarle (DENK) in debat over racisme, diversiteit en inclusie

Politiek

En waarom de PVV'er geen albino is

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Maker docu over cancelcultuur cancelt BNNVARA

Lees verder

Kabinet wil af van niet-Oekraïense vluchtelingen uit Oekraïne

Lees verder

6 mannen aangehouden voor jarenlang seksueel misbruik meisje

Lees verder

Video - Lilian Marijnissen legt Sigrid Kaag (en Mark Rutte) op de grill

Lees verder

Politie redt kitten van mogelijke dierenbeul

Lees verder

8 kinderen neergestoken in Franse speeltuin

Lees verder

Jurre Geluk geeft tekst en uitleg over BNNVARA-pornofilm: 'Gewoon lekker neuken'

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Het eerste EK Seks is in aantocht en zoekt nog deelnemers

Lees verder

Vermiste hond na acht maanden weer terug bij baasje

Lees verder

Klachtenregen om Heineken-posters: modellen lijken te jong

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: