NieuwNieuws

Sport

Dit Braziliaanse model is de omstreden nieuwe FIFA-ambassadeur

Veel kritiek op benoeming

De internationale voetbalbond FIFA heeft een nieuwe ambassadeur benoemd. Voor zo'n functie wil de bond uiteraard iemand met inhoud. Daarom is niemand minder dan Braziliaans topmodel Adriana Lima de nieuwste 'Global Fan Ambassador' van de FIFA. 

Onder andere de Britse krant The Guardian had stevige kritiek op de benoeming van Lima als nieuwe ambassadeur. Waarom bijvoorbeeld niet iemand uit het vrouwenvoetbal? "Je zou Cristiano Ronaldo zien als uithangbord voor het WK voor mannen. Dus waarom hebben we een supermodel nodig als we iemand kunnen kiezen als Megan Rapinoe, Sam Kerr of iemand anders die iets heeft bereikt in de sport die we promoten?"

Volgens FIFA-baas Gianni Infantino zit het hem vooral in de "warme uitstraling" van de Braziliaanse. "Als je Adriana ontmoet, voel je gelijk haar warmte, vriendelijkheid en hoe gepassioneerd ze is over ons spel. Ze leeft en ademt 'futebol'."

Meer NieuwNieuws

Verkiezingen - D66 gaf met kleine 2 miljoen euro het meeste uit aan advertenties

Lees verder

Vrouwen met veel jongere man hebben gelukkigere relaties

Lees verder

Terreursyriƫr uit Stein zocht wapens en wilde bomgordel maken

Lees verder

Duitse brouwer komt met bier in poedervorm

Lees verder

Politie Egypte gebruikt datingapp om LHBT'ers te arresteren

Lees verder

Ontsnapte verdachte pest politie op Facebook

Lees verder

Twitter gaat oude vinkjes per 1 april verwijderen

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Mannelijke zeeolifanten eerder dood door 'extreme drang' om te paren

Lees verder

Catch Me If You Can-meesteroplichter hield ook jou voor het lapje

Lees verder

Man kijkt kinderporno terwijl politie in zijn huis zoekt naar kinderporno

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: