NieuwNieuws

Algemeen

Rutgers overweegt zaak tegen FvD om Lentekriebels-video

Week van de ophef om Lentekriebels

De ophef over de Week van de Lentekriebels krijgt mogelijk nog een juridisch staartje, want expertisecentrum Rutgers bekijkt of het juridische stappen gaat ondernemen tegen Forum voor Democratie voor het schenden van het auteursrecht. De partij deelde een video van de organisatie op het eigen Youtube-kanaal nadat Rutgers deze zelf had verwijderd. 

In de video zijn jonge kinderen te zien die met hun ouders praten over onder meer wat ze wel en niet fijn vinden, seks en masturbatie. De video was bedoeld als ondersteuning bij de Week van de Lentekriebels, waarbij op basisscholen aandacht wordt besteed aan het lijf, relaties en seksualiteit. De themaweek kon dit jaar op veel kritiek rekenen, omdat tegenstanders het ongepast vinden om dergelijke onderwerpen op basisscholen te bespreken.

In reactie op de aanzwellende kritiek besloot Rutgers de video offline te halen. "We constateren dat de video online door sommige mensen uit context wordt gehaald en wordt gebruikt om misinformatie te verspreiden. Om de kinderen in de video in bescherming te nemen, hebben we de video offline gehaald", laat de organisatie weten. De FvD was het daar niet mee eens en plaatste de video alsnog op het eigen Youtube-kanaal met de titel 'VERWIJDERDE VIDEO Rutgers Stichting: SCHOKKENDE seksualisering van jonge KINDEREN'. 

Juridische stappen

Rutgers is allerminst te spreken over de herplaatsing van de video. "De ouders en de kinderen hebben Forum geen toestemming gegeven om de beelden te publiceren", laat een woordvoerder weten in het AD. Het expertisecentrum heeft bij Youtube een verwijderverzoek ingediend vanwege het overtreden van de auteursrechten en onderzoekt juridische stappen tegen de politieke beweging. Daar zijn ze bij Forum niet van onder de indruk. "Wij zijn bereid om het beschermen van onze kinderen tot de hoogste rechter te verdedigen."

Algemeen

Slachtoffer toevallig ontdekt, 'ontvoerderstrio' gepakt op tankstation A12

Lees verder

Algemeen

Dronken bejaarden Etten-Leur plassen in voortuinen, zoeken ruzie met politie

Lees verder

Net vrijgelaten man rijdt met gestolen auto politiebureau Rotterdam binnen

Algemeen

Agenten met de schrik vrij: 'Dit had heel anders af kunnen lopen'

Lees verder

Video - Mark Rutte vindt het ook heel erg voor Geert Wilders

Politiek

Wouter de Winther van de T. wil nog wat weten van de (geïrriteerde) premier

Lees verder

Mustwatch: de beste films en series voor dit weekend

Glamorama

Homohaat, stalkers en een doodenge baas

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Elon Musk mag chips in hersenen van mensen plaatsen

Lees verder

Rusland wil vakantiehuisje Zelensky verkopen

Lees verder

Man die Bas van Wijk doodschoot krijgt 11,5 jaar cel

Lees verder

Passagier opent vliegtuigdeur tijdens landing

Lees verder

Italiaanse moordbeer mag volgens rechter blijven leven

Lees verder

Dronken asielzoeker Ter Apel die broek liet zakken in buurt van meisje niet vervolgd

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Amerikaans warenhuis daalt 9 miljard dollar in waarden door Pride-collectie

Lees verder

Tuinfeest met aparte wending: ligt er ineens een meterslange slang op de barbecue

Lees verder

'Olievlek': activisten vervuilen 300.000 liter water tegen klimaatverandering

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: