NieuwNieuws

Algemeen

Staat niet in hoger beroep tegen toeslagenouders Nijverdal

Maar is het wel oneens

De Staat ziet af van een hoger beroep in de zaak rond het toeslagenschandaal tegen twee ouders uit Nijverdal. De ouders stelden de Staat aansprakelijk voor de geleden schade die de toeslagenaffaire hen berokkend had en kreeg daarin gelijk van de rechter. De Staat is het oneens met die uitspraak, maar laat weten geen vervolgstappen te ondernemen.

Volgens advocaat Milan Jans van de twee ouders in de zaak was de uitspraak een unicum in Nederland. Niet eerder was de overheid aansprakelijk gesteld in een dergelijke rechtszaak. De rechter oordeelde dat de Staat jarenlang onrechtmatig handelde tegen het gezin. Een dag later kreeg ook een stel in Rotterdam gelijk van de rechter in een vergelijkbare zaak.

De overwinning van de ouders uit Nijverdal werd door velen onthaald als een overwinning voor alle toeslagenouders. Voor het eerst in de jarenlange geschiedenis van de affaire kregen ouders volledig gelijk van een rechter. In de rechtszaal werd de uitspraak met gejuich en tranen ontvangen.

Naast de zaken in Overijssel en Rotterdam lopen er op dit moment ook nog een aantal soortgelijke zaken tegen de Staat. Staatssecretaris Aukje de Vries laat aan de Tweede Kamer weten dat "de Staat in deze zaken zal erkennen dat onrechtmatig is gehandeld in de zaken waar het UHT (Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen) naar heeft gekeken."

Algemeen

Jonge Belgen de straat op, eisen hogere straffen voor dodelijke ontgroening

Lees verder

Politiek

Bonusquote - 'Ruud Lubbers trok zich dingen aan en leed, Mark Rutte helemaal niet'

Lees verder

Vaste Binnenhof-ijscoman Moes Pekdemir (67) overleden

Politiek

Den Haag rouwt om 'icoon'

Lees verder

Manchester City wint FA Cup ten koste van Ten Hags United

Sport

United al na 13 seconden op achterstand

Lees verder

Ten Hags United binnen 13 seconden op achterstand in FA Cup-finale

Sport

City - United begint met record

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Mark Rutte: Val van kabinet nog niet aan de orde

Lees verder

Sophie Hermans sluit coalitiecrisis over asiel niet uit: 'Mark, schiet op'

Lees verder

Het eerste EK Seks is in aantocht en zoekt nog deelnemers

Lees verder

Suri-Change looft 20.000 euro uit voor gouden tip over explosies

Lees verder

Video - Analyse: Keert Matthijs van Nieuwkerk terug op TV?

Lees verder

Honderden doden bij treinramp India

Lees verder

Mustwatch: de beste films en series voor dit weekend

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

'AI-drone negeert menselijke orders om doel te bereiken'

Lees verder

Gestolen baby-ezel weer herenigd met moeder

Lees verder

Bijbel niet meer welkom op basisscholen in Utah

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: