NieuwNieuws

Algemeen

Automobilisten hebben massaal maling aan rode kruizen

Bijna 5.000 boetes in een jaar

Automobilisten zijn niet onder de indruk van rode kruizen boven de weg. Vorig jaar deelden de weginspecteurs van Rijkswaterstaat 4.920 boetes uit voor het negeren van een rood kruis en dat is 55 procent meer dan een jaar eerder. 

In 2019 waren dat nog slechts 3159 bekeuringen. De stijging is extra opvallend omdat er vorig jaar aanzienlijk minder auto's op de weg waren als gevolg van de coronacrisis. Het risico van het negeren van een rood kruis blijkt uit feit dat er vorig jaar liefst 22 pijlwagens en botsabsorbers zijn aangereden.

Misdadig

Minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat heeft in De Telegraaf geen goed woord over voor het gedrag van de automobilisten. "Het is puur misdadig als je een rood kruis negeert omdat je daarmee levens van anderen in gevaar brengt. Die maatregel wordt niet voor niets genomen. Het heeft namelijk altijd met een onveilige situatie te maken."

Ze kondigt aan dat ze strengere controles wil inzetten om deze trend tegen te gaan. "We gaan kijken of we vaker camera’s kunnen inzetten voor de handhaving, zodat iedere overtreder van het negeren van een rood kruis een boete in de bus krijgt van minimaal 250 euro. Er zijn weinig symbolen makkelijker te begrijpen dan een rood kruis."

Landsadvocaat vindt dat Gunay Uslu (D66) Ongehoord Nederland tóch moet horen

Politiek

Staatssecretaris heeft dus meer tijd nodig voor besluit ON uit bestel te kieperen

Lees verder

Alsnog explosie bij restaurants in Arnhems winkelcentrum

Algemeen

Gisteren ook al explosieven gevonden

Lees verder

Donald Trump aangeklaagd voor bezit geheime documenten

Algemeen

Onderzoek naar Joe Biden voor zelfde vergrijp loopt nog

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Nederlanders gaan massaal voor vast energiecontract

Lees verder

Limburg eerste provincie met BBB-coalitie

Lees verder

KNVB wil Berghuis meerdere wedstrijden schorsen voor klap na FC Twente - Ajax

Lees verder

Nederlands kind gewond bij speelplaats-aanslag Annecy

Lees verder

5 jaar cel en tbs met dwangverpleging voor militair (23) die dochter van zes maanden vermoordde

Lees verder

Video - Martin Bosma (PVV) en Stephan van Baarle (DENK) in debat over racisme, diversiteit en inclusie

Lees verder

Maker docu over cancelcultuur cancelt BNNVARA

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Het eerste EK Seks is in aantocht en zoekt nog deelnemers

Lees verder

Vermiste hond na acht maanden weer terug bij baasje

Lees verder

Klachtenregen om Heineken-posters: modellen lijken te jong

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: