NieuwNieuws

Algemeen

Explosieve toename van drugsgebruik achter het stuur

Maar: lachgas nog niet te detecteren

Het aantal verkeersdeelnemers dat onder invloed van drugs achter het stuur stapte, nam de afgelopen jaren sterk toe. In 2017 werden 1834 processen-verbaal opgemaakt, vorig jaar 13.147. De politie is bezorgd, ook omdat de stijgende trend zich dit jaar lijkt door te zetten. Dat meldt de politie maandag in een perscommuniqué. Voor 2022 bestaat de vrees dat de toename niet stopt. In januari en februari werden in totaal 2659 processen-verbaal opgemaakt. Portefeuillehouder Verkeer van de Nationale Politie Paul Broer: "Als deze lijn zich doorzet, komen we aan het eind van dit jaar uit op zo’n 16.000 processen-verbaal." 

Lachgasgebruik is nog niet te detecteren

Broer geeft aan dat het hierbij dan gaat om cannabis, (meth)amfetamines (maandagochtend nog een Roemeen in een weiland), cocaïne en opiaten. Het gebruik van lachgas is met een tester nog niet meetbaar, omdat het zo vluchtig is. Toch kunnen aanwijzingen van lachgasgebruik rond verkeersongevallen en rijgedrag (bijvoorbeeld slingerend rijden en het aantreffen van lachgascontainers en ballonnetjes) wel degelijk leiden tot zwaardere straffen. Momenteel laat de politie onderzoeken of lachgasgebruik in het verkeer wel is te detecteren.

Dat meer personen met drugs op zijn betrapt in het verkeer heeft deels te maken met een nieuwe werkwijze van de politie. Broer: "Sinds 2017 werkt de politie met een speekseltest. Deze test kan een eerste aanwijzing geven dat er drugs in het spel is. Na een positieve test volgt een bloedonderzoek, waarmee het drugsgebruik bevestigd of ontkracht kan worden." Voor 2017 werd bijna niet gecontroleerd op rijden onder invloed van drugs. Voor die tijd was het geen losstaand strafbaar feit. Een automobilist kon wel een bekeuring krijgen voor afwijkend en excessief rijgedrag. Als zou blijken dat hij of zij drugs had gebruikt, dan kon dat verzwarend werken bij het vaststellen van de straf.

Kijk die cijfers dan

Processen-verbaal voor rijden onder invloed van drugs.
2017:   1834
2018:   5462
2019:   9942
2020: 11.994
2021: 13.147
2022*:  2659
*Alleen over de eerste twee maanden van 2022.

Ook prostituees mogen straks thuiswerken in Utrecht

Algemeen

Stad begint met proef

Lees verder

'AI-drone negeert menselijke orders om doel te bereiken'

Niet Doodchecken

Zou daarbij prima een mens kunnen ombrengen

Lees verder

Omvolking-spandoek op Limburgse school niet strafbaar

Algemeen

OM: Omstreden term is slechts kritiek op migratiebeleid

Lees verder

Meer NieuwNieuws

Mosselen blijken stofzuigers van de oceaan

Lees verder

Ferry Doedens vindt nieuwe liefde op Curaçao

Lees verder

Rechtse VVD'ers willen dat Mark Rutte belofte asielbeleid nakomt

Lees verder

Belgische YouTuber wil eigen rechter spelen rondom fatale ontgroening

Lees verder

Gestolen baby-ezel weer herenigd met moeder

Lees verder

Video - Joe Biden (80) breekt bijna nek op podium

Lees verder

Wolken maken later vandaag plaats voor zon

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Man verliest penis bij vuurgevecht met politie

Lees verder

Duitse politie arresteert stripper vanwege neppistool

Lees verder

Ambtenaar die stuwmeer liet leeglopen vanwege in water gevallen telefoon ontslagen

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: