NieuwNieuws

Algemeen

Advocaten staan kroongetuige Nabil B. niet langer bij

Reden voor besluit onbekend 

De advocaten van kroongetuige Nabil B. staan hem niet langer bij. Dat zei hij vandaag tijdens een nieuwe zitting in het liquidatieproces Marengo. De advocaten Peter Schouten en Onno de Jong hebben nog geen reden hiervoor gegeven. 

Nabil B. zegt achter gesloten deuren een toelichting te willen geven, in verband met de veiligheid. De rechtbank moet over zijn voorstel beslissen. 

Marengo-proces

In het liquidatieproces Marengo is levenslang geëist tegen hoofdverdachte Ridouan Taghi. Het proces draait om de organisatie van Taghi. Volgens het OM gaf Taghi opdrachten voor liquidaties en pogingen daartoe. 

Volgens het OM is hij ook verantwoordelijk voor de moorden op de broer van de kroongetuige (2018), zijn advocaat Derk Wiersum (2019) en Peter R. de Vries, de vertrouwenspersoon van de kroongetuige (2021). 

Kroongetuige Nabil B. legt in ruil voor strafvermindering verklaringen af over Ridouan Taghi. Zijn onschuldige broer Reduan werd uit wraak vermoord, vermoedelijk in opdracht van Taghi.  


OVV-rapport

Of de verstoorde band tussen de advocaten en het Openbaar Ministerie (OM) een rol speelt is onduidelijk. Het onlangs verschenen rapport van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) heeft de verhouding met het OM tot een nulpunt laten dalen, lieten de advocaten onlangs weten op een persconferentie. 

Volgens het vernietigende rapport, waarin de OVV onderzoek deed naar de beveiligingssituatie van de drie geliquideerde personen rond de kroongetuige, hebben de politie en het OM in de aanloop naar de liquidaties gefaald door langs elkaar heen te werken. Besluiten werden genomen op basis van versnipperde informatie en de dreiging werd niet serieus genomen. 

Spaak in het wiel bij wielerbond: politie hard op de rem, wedstrijden afgeblazen

Sport

Politie trekt motoragenten terug, KNWU is 'overrompeld'

Lees verder

Daily Mail op het hackblok: celebs klagen krant aan voor afluisteren en corruptie

Glamorama

Sterrenleger onder leiding van prins Harry

Lees verder

Meer NieuwNieuws

PSV-perschef en oud-journalist Thijs Slegers (46) overleden

Lees verder

Hervormingen Israël zwaar onder druk, Netanyahu in impasse met coalitie

Lees verder

Treinrukker is er gloeiend bij: wijkagent herkent 31-jarige veelpleger direct

Lees verder

Wim de Bie overleden op 83-jarige leeftijd

Lees verder

Vandalen nemen tientallen wagens onder handen bij autofeest Assen

Lees verder

Detectives Agatha Christie onder vergrootglas: ook Hercule Poirot gezuiverd

Lees verder

Rotterdammer (31) op klaarlichte dag doodgeschoten

Lees verder

Niet Doodchecken

Meer nieuws

Man betrapt inbrekers tijdens 's nachts voeden van baby

Lees verder

Rapper gebruikt beelden huiszoeking in videoclip

Lees verder

Vrouwen met veel jongere man hebben gelukkigere relaties

Lees verder

Naar Niet Doodchecken

Laatste nieuws

Bespaartips:

Linktips: