In de nacht van donderdag op vrijdag is in Slagharen een grote landbouwschuur volledig afgebrand. Rond half drie werd de brand ontdekt in het gebouw aan de Coevorderweg, niet ver van de N377. In de schuur lag een flinke voorraad hooi, waardoor het vuur snel om zich heen greep.
De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om overslag naar een naastgelegen woning te voorkomen. Dat is gelukt, al heeft het huis vermoedelijk aanzienlijke rookschade opgelopen. Of er ook sprake is van waterschade, wordt nog onderzocht.
Asbestonderzoek
Omdat het om een oudere schuur gaat, zijn speciale meetploegen opgeroepen om te controleren op mogelijke asbestverspreiding. De veiligheidsregio meldt dat deze metingen nog in volle gang zijn. Voor omwonenden zijn vooralsnog geen extra voorzorgsmaatregelen afgekondigd.
Reacties