De afgelopen drie jaar zijn in Friesland ongeveer 700 zwerfkatten doodgeschoten. De provincie geeft daar toestemming voor om beschermde diersoorten, zoals weidevogels, te beschermen. Omdat Overijssel een vergelijkbare maatregel overweegt, zijn meerdere dierenorganisaties een petitie gestart.
Organisaties willen katten vangen en castreren
Volgens de organisaties helpt afschieten onvoldoende om de zwerfkattenpopulatie te verkleinen. Bovendien zou deze aanpak onnodig dierenleed veroorzaken. Ze stellen dat ook huiskatten en katten die op een boerderij leven het risico lopen te worden doodgeschoten.
De dierenorganisaties zien meer in het vangen en castreren van de katten. Op die manier kan het aantal dieren volgens hen op een diervriendelijkere manier worden teruggebracht. De petitie tegen het afschieten heeft in korte tijd veel handtekeningen verzameld.
Reacties