Algemeen

Minstens 15 doden door Russische aanval op winkelcentrum in thuisstad Zelensky

Het stopt niet vanzelf

Minstens 15 doden door Russische aanval op winkelcentrum in thuisstad Zelensky

Een Russische droneaanval op een winkelcentrum in Kryvyi Rih heeft aan zeker vijftien mensen het leven gekost. Door de inslag brak brand uit in het complex in de Centraal-Oekraïense stad. Zeker 130 mensen raakten gewond, onder wie 22 kinderen.

Nieuwe drones naderen hulpverleners

De aanval werd in twee golven uitgevoerd. Toen reddingswerkers bezig waren slachtoffers te helpen, kwam een tweede zwerm drones dichterbij. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die uit Kryvyi Rih komt, omschreef de aanval als "niks minder dan een daad van terreur".

Oekraïne heeft deze zomer te maken met zware Russische aanvallen waarbij veel burgerslachtoffers vallen. In juni en juli kwamen 730 burgers om het leven. Door grote tekorten aan afweermiddelen lukt het de Oekraïense luchtafweer steeds minder goed om de aanvallen af te slaan.

Zeker even checken

Reacties