article image Algemeen

Oekraïense vrouw doodgestoken in trein, media zwijgen als het graf

Auteur
Auteur: Redactie
Datum: 08/09 16:00

Trump reageert op dodelijke aanval en hekelt mediastilte

Donald Trump heeft gereageerd op de gewelddadige moord op de 23-jarige Oekraïense Iryna Zarutska in een trein in Charlotte, North Carolina. Volgens de president is de zaak ‘horrible’ en laat hij weten ‘alles erover te weten tegen morgenochtend’. Daarmee hint hij op mogelijke inzet van federale troepen.

Ophef over mediastilte

De aanval zorgde voor verontwaardiging, niet alleen vanwege de gruwelijke beelden, maar ook door de aanvankelijke stilte van landelijke media zoals The New York Times en CNN. Zij besteedden aanvankelijk weinig aandacht aan het incident, wat op sociale media leidde tot beschuldigingen van bewuste stilzwijgen. Elon Musk mengde zich in de discussie en bekritiseerde de media door het aantal gepubliceerde artikelen per outlet te vergelijken: 'Zero.'

Bekijk de beelden van het incident hieronder:

Dader had lange historie

De verdachte, Decarlos Brown (35), heeft een uitgebreid strafblad dat teruggaat tot 2007. Kort voor de aanval werd hij nog gearresteerd wegens misbruik van het alarmnummer, maar werd zonder borg vrijgelaten. 

Op 22 augustus zou hij Zarutska hebben neergestoken terwijl zij nietsvermoedend in haar stoel zat. Beelden tonen hoe Brown met een bebloed mes door de trein loopt. Hij werd later gearresteerd en aangeklaagd voor moord met voorbedachten rade. Zijn borg is geweigerd.

Burgemeester Vi Lyles verklaarde dat sommige media ervoor kozen de beelden niet te verspreiden uit respect voor Zarutska’s familie. Ze noemde het incident ‘een zinloze en tragische verlies’, en benadrukte het belang van veiligheid voor alle inwoners van Charlotte.

Hieronder foto's van dader en slachtoffer:

Zeker even checken

Zeker even checken

Reacties

Reacties