In mei kondigde de politieleiding al aan dat vier agenten zouden worden ontslagen vanwege hun rol in discriminerende WhatsAppgroepen. Voordat het definitief kon worden, moest een adviescommissie nagaan of deze sanctie terecht was. Inmiddels is het oordeel binnen: het ontslag is gegrond en wordt doorgezet.
Zware straffen voor anderen
Naast de vier ontslagen agenten hebben zeven andere betrokkenen hun straf inmiddels ook te horen gekregen. Zes van hen moeten een leertraject volgen over gedrag en integriteit en krijgen een voorwaardelijk ontslag opgelegd. Eén agent kwam er vanaf met een berisping.
Scherpe veroordeling door politiechef
De appgroepen bevatten volgens de politie “ongepaste, beledigende en in sommige gevallen ernstig discriminerende” uitspraken. Politiechef Peter Holla van Amsterdam neemt er geen blad voor de mond over: “Ik kan niet genoeg benadrukken hoe stevig wij deze uitingen veroordelen. Het doet pijn bij de mensen over wie is gesproken en het beschadigt het vertrouwen in de politie enorm. Deze stevige straffen laten zien dat wij dit gedrag niet tolereren.”
Reacties