Een dorpsfeest in Ubrique, Spanje, liep zondag uit op een tragedie. Tijdens het tiende Toro del Gayumbo-festival is een 57-jarige man dodelijk verwond door een loslopende stier. Hij probeerde te vluchten door op een metalen hek bij een appartementencomplex te klimmen, maar werd door het beest van het hek geslagen. Hij viel, werd besprongen en meerdere keren gespietst. Het slachtoffer overleed later die avond.
Bekijk beelden hieronder:
Die dag werden in het stadje twee stieren losgelaten: de eerste om 12:30, de tweede om 18:30. Het was de laatste stier, genaamd Mosquetero, die op ramkoers ging. De man droeg alleen een T-shirt en korte broek en kon zich niet vasthouden toen de stier zijn schoen eraf ramde, waardoor hij weerloos werd. Na de aanval werd hij zwaargewond naar een gezondheidspost gebracht, maar hulp kwam te laat.
Het gemeentebestuur kondigde aan dat maandag een dag van officiële rouw is, dat vuurwerk is geschrapt en de vlaggen halfstok gaan. Maar niet iedereen toont begrip voor het drama. Volgens een lokale bewoonster was de dood “te voorkomen” als de gemeente zou stoppen met het promoten van dit soort 'achterhaalde' evenementen, ook al noemen ze het traditie.
“Tot een paar jaar geleden was het nooit de bedoeling om een stier een helling af te sturen,” zegt ze. “Maar goed, wat stemmen oplevert, krijgt een vergunning.”