article image Politiek

Video toont brute aanval: politiepaarden trappen demonstrant tijdens rellen LA

Auteur
Auteur: J.
Datum: 10/06 17:00

Burger raakt ernstig gewond bij hardhandig politieoptreden

Wat begon als een vreedzaam protest tegen immigatierazzia’s van ICE, liep in Los Angeles volledig uit de hand. Drie dagen lang veranderden de straten in een oorlogsgebied, met harde confrontaties tussen demonstranten en ordetroepen. Een schokkend beeld dat viral gaat: een man die meermaals onder de hoeven van politiepaarden belandt.

Politie schiet terug met rubberkogels en traangas

Volgens de politie gooiden betogers molotovcocktails en stenen, waarna de ordetroepen hard ingrepen—met traangas, rubberkogels en charges te paard. De aanpak was typisch Amerikaans: hardhandig en zonder onderscheid. Zelfs journalisten ontkwamen niet aan het geweld. De Australische verslaggeefster Lauren Tomasi werd tijdens een live-uitzending geraakt door een rubberkogel van de LAPD.

2.000 National Guard-troepen onderweg naar Los Angeles

President Trump heeft groen licht gegeven voor de inzet van 2.000 National Guard-militairen in Los Angeles, naar aanleiding van de aanhoudende onrust. Op Truth Social liet hij er geen misverstand over bestaan: "Als de gouverneur en burgemeester hun werk niet doen, los ik het wel op."

"Schending van soevereiniteit"

Gouverneur Gavin Newsom reageerde furieus en sprak van een "ernstige schending van de staatsautoriteit". Volgens hem was de situatie onder controle – "totdat Washington zich ermee ging bemoeien". Ook burgemeester Karen Bass waarschuwde voor escalatie: "Dit zaait alleen maar angst bij onze inwoners."

Zeker even checken

Zeker even checken

Reacties

Reacties